Znacie dynię nasi mili...

Znacie dynię nasi mili

Nikt jej przecież nie pomyli

To warzywo dobrze znane

Przez dzieciaki uwielbiane….

Jedzmy zatem wszyscy dynie

Bo jej sezon szybko minie
!”

Klasa II, rozpoczynając cykl zajęć „Przyroda jesienią”, wybrała się  w poniedziałek 28 września na lekcje przyrody w plenerze. Korzystając z jesiennych promieni słońca, wyruszyliśmy w kierunku rolniczego rejonu naszej okolicy. Naszym głównym celem było odwiedzenie  farmy dni, której właścicielem jest pan Wiesław. Kiedy dotarliśmy na miejsce  naszym oczom ukazał  widok niecodzienny. Piękne i ogromne pole dyni zachwyciło młodych miłośników przyrody. Chłopcy oczywiście próbowali swoich sił w podnoszeniu największych okazów, niestety muszą jeszcze potrenować- dynie wzięły górę. Wszyscy mieli okazję zobaczyć owoc pracy rolniczej, a także poznali warunki uprawy tego warzywa, jego przeznaczenie oraz wartości odżywcze. Lekcja w terenie umożliwiła nam  wykorzystanie środowiska jako źródła wiedzy przyrodniczej.

Zajęcia terenowe stanowią jedną z metod uczenia się i nauczania. Angażują wszystkie zmysły uczestników, poznanie otaczającej rzeczywistości jest pełniejsze niż w przypadku innych metod. Rozwijają indywidualne uzdolnienia uczniów. Rozbudzają także ich ciekawość i aktywność. Ponadto ułatwiają wykorzystanie zdobytej wiedzy w życiu codziennym. Dziękujemy za możliwość przeprowadzenia zajęć. I zachęcamy do obejrzenia fotoreportażu.

Tekst i zdj.: I. Krawiec