Dzień Głośnego Czytania

W Dzień Głośnego Czytania uczniowie klasy III zaprezentowali swoim kolegom fragmenty książek z zestawu lektur dla klasy III. Każdy wybrał fragment, który jego zdaniem był najciekawszy i zachęcałby kolegów do samodzielnego przeczytania prezentowanej lektury. Czytane teksty pochodziły z książek: " Ciumkowie w szkocką kratę", " Rany Julek", " Karolcia", " Malutka czarownica", " Babcia na jabłoni", " Dziadek i niedźwiadek", "Oto jest Kasia", " Wierszykarnia", " Legendy polskie", " Kajtkowe przygody" i " Fizia Pończoszanka". Czytanie na głos nie tylko wzbogaca słownictwo i rozwija wyobraźnię, ale także trenuje mózg, poprawia krążenie i pomaga zachować psychiczną równowagę. Buduje także więzi międzyludzkie, pomiędzy tymi, którym książki są czytane, dlatego często będziemy wspólnie czytać, bo warto.
Tekst i fot: K. Stelmach