Dzień Języków Obcych

16 czerwca w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Języków Obcych. Uczniowie klas IV-VI  prezentowali scenki sytuacyjne pokazujące jak ważna jest znajomość języków obcych.

Celem apelu było:
-uświadamianie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia w naszym życiu,
- zachęcanie do przełamywania barier językowych w prezentowaniu swoich umiejętności lingwistycznych przed społecznością szkolną,
- propagowanie zdrowego współzawodnictwa,
- kształtowanie postawy szacunku wobec innych kultur.
Podczas uroczystości rozstrzygnięty został szkolny konkurs  wiedzy o krajach anglojęzycznych, w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VI. I miejsce zdobyła Natalia Wojtala – uczennica klasy IV, II miejsce Wiktoria Szymańska – uczennica klasy IV, III miejsce Jakub Majewski klasa IV i Martyna Drozd klasa V.  Jak widać uczniowie klasy IV przyłożyli się najlepiej do poszerzenia wiedzy o Szkocji.

Tekst: Teresa Szymańska