XVIII rocznica pielgrzymki Jana Pawła II do Sandomierza

12 czerwca 2017 roku  w Sandomierzu odbyło się spotkanie integracyjne Sandomierskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.  Spotkaliśmy się w XVIII rocznicę wizyty Jana Pawła II w Sandomierzu.  Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. sprawowanej w kościele św. Michała Archanioła. Następnie udaliśmy się na teren seminarium duchownego, gdzie zaproponowano dzieciom zabawy przy muzyce i rywalizację sportową.

Dzieciaki świetnie się bawiły zarówno przy muzyce, którą proponował prowadzący z zespołu „ Trio z Rio”, jak również podczas rywalizacji sportowej, którą poprowadzili wuefiści ze szkół w Ulanowie i Potoczku.  Przeciąganie liny, skoki w workach, biegi w parach, budowanie wieży czy zabawy z chustą animacyjną dostarczyły dzieciakom  wiele radości. Uczestnicy  rywalizacji sportowej otrzymali pamiątkowe medale, które wręczał Wójt  Gminy Radomyśl nad Sanem pan Jan Pyrkosz,  Przewodnicząca Sandomierskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II pani Teresa Pracownik oraz Asystent Rodziny Szkół ks. dr Robert Utnik. Po tak wielu  wrażeniach udaliśmy się na obiad do refektarza.  A potem do figury Jana Pawła II na sandomierskiej skarpie, gdzie była chwila modlitwy i złożenie kwiatów. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy III z wychowawczynią Lucyną Gugała i klasa II z wychowawczynią Krystyną Stelmach.

Tekst i fot.: K. Stelmach