Hej kolęda,kolęda!

Kolędowanie to piękny zwyczaj, choć niestety, dziś zanikający. Obecnie częściej kolędy i pastorałki odtwarzane są z płyt CD czy też słuchane w telewizji przy okazji różnych koncertów bożonarodzeniowych, niż śpiewane samodzielnie. A szkoda… Okres Świąt Bożego Narodzenia to magiczny czas, czas miłości, radości, przebaczania, refleksji i spotkań rodzinnych, podczas, których nie powinno zabraknąć śpiewu kolęd i pastorałek.
Kolędy polskie są najpiękniejsze pod względem treści i melodii. Ponadto w porównaniu z innymi narodami mamy ich najwięcej. W okresie Bożego Narodzenia radują nasze serca, pogłębiają więź rodzinną i narodową. Kolędy są naszym skarbem narodowym i mamy obowiązek dbać o ten skarb. Musimy śpiewać kolędy w naszych mieszkaniach, wspólnie w rodzinach i na różnych spotkaniach.

Okazją do wspólnego kolędowania był zorganizowany już po raz drugi „Przegląd Kolęd i Pastorałek” w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej. W niedzielne popołudnie 16 stycznia mieszkańcy okolicznych miejscowości, uczniowie i nauczyciele szkoły podstawowej spotkali się w budynku nowopowstałej sali gimnastycznej przy PSP w Woli Rzeczyckiej, aby wspólnie kolędować.
Na scenie zaprezentowali się uczniowie szkoły podstawowej, rodzice, opiekunowie, nauczyciele oraz Koło Gospodyń Wiejskich działające w Woli Rzeczyckiej. Licznie przybyła publiczność mogła wysłuchać pięknych kolęd i pastorałek śpiewanych przy akompaniamencie różnych instrumentów. Wśród zaproszonych gości na przeglądzie obecni byli: zastępca wójta Gminy Radomyśl n. Sanem p. Izabela Szałaj, Przewodniczący Rady Gminy p. Edward Wermiński, dyrektor PSP im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej p. Barbara Pankowska, radni gminy, sołtysi.
Wspólne kolędowanie zakończył występ grona nauczycielskiego. Pedagodzy zaprezentowali wiązankę kolęd. Ciekawa aranżacja w wykonaniu nauczycieli wzbudziła zachwyt przybyłych gości.
Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

{gallery}koleda2011{/gallery}