Ferie zimowe 2017

Ferie zimowe to czas odpoczynku od zajęć szkolnych, ale nie można ich przeznaczyć wyłącznie  na bierny odpoczynek, dlatego zaproponowaliśmy naszym uczniom wyjazdy, które łączyły w sobie zabawę i naukę. 23 stycznia wybraliśmy się do "Fabryki zabawy” gdzie spędziliśmy dwie godziny korzystając       z różnego rodzaju urządzeń i gier.  Po tak dużej dawce ruchu przyszedł czas na spotkanie z historią. W Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli uczestniczyliśmy w lekcji historii dotyczącej przeszłości najbliższej okolicy. Była okazja, aby podczas zwiedzania stałej wystawy „  Z dziejów regionu nadsańskiego” zobaczyć  wiele eksponatów i usłyszeć  informacje dotyczące czasów prehistorycznych i późniejszych tych ziem.

Uczniowie mogli poznać niektóre fakty dotyczące m.in.: życia  w wiejskiej zagrodzie, kolejowej przeszłości Rozwadowa, dziejów rodziny Lubomirskich. Czekając na autokar  obejrzeliśmy plenerową wystawę 24 kamiennych rzeźb znajdujących się na dziedzińcu muzeum.Z bliskiego historycznego podwórka udaliśmy się w podróż do Starożytnego Egiptu. Podczas wizyty w starożytnym miasteczku egipskim urządzonym w Galerii „ Vivo”, pod okiem animatorów dzieci w trakcie zabaw, gier i projekcji filmu otrzymały dawkę wiedzy w pigułce o tej starożytnej cywilizacji .

24 stycznia uczniowie klas IV- VI  w ramach  zajęć koła historycznego udali się do Charzewic, aby tam zobaczyć  pozostałości po wielkiej świetności rodu Lubomirskich. Następnie uczestniczyli w zajęciach wspinaczkowych na  ściance, która znajduje się w  zabudowaniach klasztornych Ojców Kapucynów .

Tekst i fot.: K. Stelmach

Odsłony: 19691