Gminny konkurs Recytatorski Wierszy Wisławy Szymborskiej i Aleksandra Ferdry

W dniu 15 maja 2023 r. w  Bibliotece Publicznej w Antoniowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski wierszy Wisławy Szymborskiej i Aleksandra Ferdry. Uczestnikami konkursu byli uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Radomyśl nad Sanem. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VI: Maja Sadowska, Kamila Wróblewska, Ewa Świątek, Julia Gorczyca i Patrycja Szymańska. Wszystkie recytowały wybrane wiersze Wisławy Szymborskiej.

Komisja konkursowa miała bardzo trudny wybór zwycięzcy, ponieważ wszystkie zaprezentowane wiersze były pięknie wyrecytowane, z odpowiednią intonacją i interpretacją. Ostatecznie po długich obradach wyłoniono zwycięzców. Maja Sadowska z naszej szkoły zajęła III miejsce za recytację wiersza pt. „Nic dwa razy”, natomiast pozostałe uczennice otrzymały wyróżnienia. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

Tekst i zdj.: A. Klich