Żywa lekcja przyrody w Rezerwacie Imielty Ług

W dniu 10 maja klasa I z panią Iwoną Krawiec i rodzicami wybrała się na wycieczkę przyrodniczo – krajoznawczą do Rezerwatu Imielty Ług, który położony jest w zachodniej części Lasów Janowskich, są one częścią Puszczy Solskiej oraz jednym z największych zwartych kompleksów leśnych w Polsce. Przez ten prezentujący wybitne wartości krajobrazowe teren poprowadzona została ścieżka edukacyjna. Początek trasy to miejscowość Gwizdów, stąd ścieżka prowadzi na  tzw. Dużą Grępę – wydmę porośniętą sosną i otoczoną  torfowiskiem z przylegającym do niego stawem. Po drodze, drewnianym pomostem weszliśmy  w głąb boru bagiennego. Na cyplu Dużej Grępy znajduje się atrakcyjna  - platforma widokowa wyposażoną w pulpity edukacyjne. Można stąd obserwować  walory rezerwatu Imielty Ług oraz liczne gatunki żyjącego tu ptactwa. Podczas wędrówki podziwialiśmy uroki wiosennej aury, słuchaliśmy śpiewu ptaków. Obserwowaliśmy różne gatunki zwierząt i roślinność. Trasę uczniowie pokonali dzielnie i mimo zmęczenia szczęśliwi i dotlenieni wróciliśmy do szkoły. Wycieczkę naszą, która była żywą lekcją przyrody, będziemy jeszcze długo wspominać. Dziękujemy rodzicom, którzy zorganizowali nam transport i towarzyszyli w wędrówce.

Tekst i zdjęcia: Iwona Krawiec