Sprzątamy dla Polski

W przeddzień Światowego Dnia Ziemi w piątek, 21 kwietnia 2023 roku odbyła się kolejna  edycja ogólnopolskiej akcji “Sprzątamy dla Polski”. Publiczna Szkoła Podstawowa postanowiła wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Uczniowie klas I-VIII, a także dzieci z oddziału zerowego, z zachowaniem ostrożności oraz przestrzeganiem zasad BHP, sprzątały porzucone odpady na publicznych terenach zielonych. Zebrane odpady zabezpieczono w odpowiednich pojemnikach, by czekały na odbiór. Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliższej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Na pewno nie będzie to ostatnia akcja tego typu, w której nasza szkoła bierze udział.

Tekst: M. Dereń-Turek, zdj.: M.Dreń-Turek, A. Klich, I. Krawiec, T. Szymańska, D. Nieznalska