Dzień Ziemi w naszej szkole

W dniu 20 kwietnia 2023 roku w  klasach  I i III panie  Iwoną Krawiec oraz  Lucyna Gugała przeprowadziły zajęcia ekologiczno integracyjne. Edukacja przyrodniczo ekologiczna została wykorzystana do poprawy dobrostanu Ziemi oraz połączenia wspólnych sił uczniów i dorosłych  dla dobra naszej planety. Zajęcia rozpoczęły się od przedstawienia, pt.”Na ratunek Ziemi”, którego tematem był problem zanieczyszczenia Ziemi, a także sposoby zapobiegania im. W tej części brali również udział uczniowie klasy II i oddziału przedszkolnego. Po obejrzeniu przedstawienia oraz , filmu edukacyjnego uczniowie rozwiązali quiz ekologiczny” Milionerzy -dla Ziemi”. Następnie w czasie zajęć plastycznych uczniowie klas  I i III wdrażając zasady recyklingu wykonali przepiękne, barwne torby eko.

Zdrowa i czysta Ziemia to zdrowi ludzie zamieszkujący ją, dlatego też była to okazja do nagrodzenia uczniów uczestniczących w konkursie profilaktycznym „Żyję zdrowo, bo nie ulegam nałogom” zorganizowanego  przez pedagoga szkolnego. Na konkurs wpłynęło 37 prac, pięknych i bogatych w treści prozdrowotne. Laureatami  są:

I miejsce- Dominik Kasprowicz kl. III

II miejsce – Urszula Ozga kl. II

III miejsce- Franciszek Nicpoń kl. I

wyróżnienie – Joanna Rusin – oddziałom przedszkolny

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy laureatom i uczestnikom oraz opiekunom pod kierunkiem, których powstawały prace.

Kontynuacją zajęć był też udział w piątkowej akcji „Sprzątamy dla Polski”, podczas której wspólnie z wielkim zaangażowaniem uczniowie porządkowali teren naszej miejscowości. Działania te i doświadczenia z ich realizacji  pokazały, że tego rodzaju zajęcia mają nieoceniony wpływa na uczniów jako grupę oraz wspólnotę szkolną. Podczas wspólnego działania łatwiej się jest porozumieć , aby osiągnąć wspólny cel.

Tekst i zdj.: Iwona Krawiec