GMINNY KONKURS O ZBRODNI KATYŃSKIEJ „KATYŃ 1940”

Uczniowie naszej szkoły w liczbie 9 osób uczestniczyli w  Gminnym Konkursie Historycznym pt. „Katyń 1940” pod patronatem wójta  Gminy Radomyśl nad Sanem. Konkurs odbył się  w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej  i składał się z dwóch części. Pierwszy etap polegał na wykonaniu pracy plastycznej poświęconej tematyce Katynia. Natomiast w drugim uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą na temat wydarzeń związanych z fałszowaniem i zatajaniem zbrodni katyńskiej i losem katyńczyków z Gminy Radomyśl nad Sanem.

W konkursie plastycznym, drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły: Julia Dudek i Karol Stelmach. Komisja wyróżniła również prace: Kamili Wróblewskiej i Dariusza Miętusa.

W konkursie wiedzy o Katyniu, w którym wzięło udział 21 uczestników, całe podium zajęli uczniowie naszej szkoły. Najlepiej test napisał Filip Nicpoń, na drugim miejscu uplasowała się Agata Drozd, a trzecie miejsce zajął Oliwier Żyłka.

Tekst i zdj.: D. Nieznalska