Gminne zmagania ortograficzne

21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej, już po raz siódmy, po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, zorganizowała Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii 2023” pod patronatem wójta gminy Radomyśl nad Sanem pana Jana Pyrkosza. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: uczniowie szkół podstawowych z klas IV – VI oraz uczniowie szkół podstawowych z klas VII - VIII. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczestników:  Gabriela Wicińska, Ewa Świątek (klasy IV- VI) oraz Filip Nicpoń, Emilia  Turek (klasy VII – VIII). Uczestnicy konkursu mieli za zadanie napisać dyktando. Myślą przewodnią tegorocznych zmagań ortograficznym była bajka.

W przerwie, przed ogłoszeniem wyników konkursu, zebrani obejrzeli bajkę pt. „Wybory Miss obory”  przygotowaną przez uczniów naszej szkoły, pod kierunkiem p. Doroty Nieznalskiej.

Po sprawdzeniu prac, komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. W pierwszej kategorii - uczniowie klas IV – VI, „Mistrzem Ortografii 2023” została  nasza uczennica Ewa Świątek, drugie miejsce zajęła Wiktoria Kamińska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Chwałowicach, natomiast trzecie miejsce – Emilia Zięba z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Długiej.

Tytuł „Mistrza Ortografii 2023” w drugiej kategorii konkursowej – uczniowie klas VII – VIII - zdobyła Julia Miętus z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Długiej. Drugie miejsce zajęła Emilia Turek – uczennica z naszej szkoły, a  trzecie - Dawid Markut z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Długiej.

Zwycięzcom gratulujemy.

Tekst i zdj.: PSP Wola Rzeczycka