Uroczyste Ślubowanie klasy pierwszej

W dniu 18 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania klasy pierwszej. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu szkoły. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Radomyśl nad Sanem pan Jan Pyrkosz, pani Joanna Dudzińska inspektor do spraw oświaty, pani dyrektor Barbara Pankowska, ks. Marcin Hejman , wychowawczyni klasy pani Iwona Krawiec,  rodzice pierwszoklasistów oraz koledzy i koleżanki z klasy II, III, oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami.

Pierwszoklasiści w asyście starszych  koleżanek  z klasy VI - Kamilą i Mają, zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.  Program zawierał w swojej treści tematykę patriotyczną, odwoływał się do  postaci wybitnych Polaków: Jana Pawła II, Adama Mickiewicza, Fryderyka Chopina, Marii Skłodowskiej – Curie, Mikołaja Kopernika oraz utalentowanego polskiego sportowca Roberta Lewandowskiego. Po zaprezentowaniu swojej wiedzy, o tym jak należy zachowywać się w szkole i  na drodze,  w podniosłej atmosferze w obecności sztandaru szkoły uczniowie  ślubowali: być dobrymi uczniami, szanować nauczycieli, rodziców i kolegów oraz rozwijać  swoje talenty.

Po złożeniu aktu ślubowania pani dyrektor Barbara Pankowska symbolicznie pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia. Pan wójt udekorował uczniów pamiątkowymi medalami oraz słodkim upominkiem. Uczniowie klasy II z panią Krystyną Stelmach uroczyście zaprosili pierwszaków do braci uczniowskiej i obdarowali upominkami. W tym dniu najmłodsi uczniowie  otrzymali  serdeczne życzenia od klasy III i wychowawczyni pani Lucyny Gugały. Po uroczystości  rodzice uczniów klasy I  wyrazili swoje podziękowanie i zaprosili wszystkich na  słodki poczęstunek.

 Dziękujemy wszystkim za obecność w tym niezwykle ważnym dla każdego pierwszaka dniu i  za pomoc w organizacji i przebiegu uroczystości. Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na drodze zdobywania wiedzy i umiejętności.

 

 

 

Tekst i zdj.: I. Krawiec

Odsłony: 562