IV Marsz Papieski z okazji XXII Dnia Papieskiego

Tegoroczny XXII Dzień Papieski przebiega pod hasłem "Blask Prawdy". W tym roku odbywa się on w rocznicę wyboru papieża Jana Pawła II. 16 października 2022 roku mijają 44. lata, gdy na Stolicy Piotrowej zasiadł Papież - Polak. Nasza szkoła po raz czwarty zorganizowała z tej okazji Marsz Papieski.

Uczestnicy marszu zgromadzili się na placu szkolnym, przy figurze Jana Pawła II. Tu zostali powitani przez dyrektor szkoły Barbarę Pankowską i został odśpiewany hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, po czym marsz prowadzony przez poczet sztandarowy wyruszył w kierunku kościoła. W trakcie przemarszu uczestnicy wysłuchali refleksji Ojca Świętego Jana Pawła II na temat: Prawda Miłość, Wolność. W kościele uczniowie zaprezentowali program słowno – muzyczny, w którym w pierwszej części zaprezentowali moment wyboru Karola Wojtyły na papieża.
Przed czterdziestoma czterema laty unoszący się biały dym nad Watykanem dla nas Polaków, miał szczególne znaczenie. Papieżem został Polak. Tego dnia serca Polaków zostały napełnione nadzieją, nadzieją na wolność. Rok później odbyła się pierwsza pielgrzymka do Polski, podczas pielgrzymki papież wygłosił słowa " Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!". Słowa, które przyczyniły się do zmian ustrojowych w naszym kraju. W drugiej części uczniowie nawiązali do nauczania Jana Pawła II mającego związek z tegorocznym hasłem Dnia Papieskiego "Blask Prawdy".
 

 

 

Odsłony: 171