OBCHODY DNIA DZIECKA-1 CZERWCA 2022r.

1 czerwca 2022 roku obchodziliśmy Dzień Dziecka pod hasłem „Dzień Dziecka na sportowo – zabawnie i kolorowo!” Głównymi celami przedsięwzięcia było uczczenie Święta Dzieci, przypomnienie Praw Dzieci, edukacja poprzez zabawę, popularyzacja aktywności ruchowej, upowszechnianie zabaw i gier ruchowych promujących zdrowy tryb życia, integracja dzieci i młodzieży, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas wspólnej zabawy.

Obchody rozpoczęła Pan Dyrektor Barbara Pankowska, która złożyła życzenia dzieciom. Następnie odczytała list z życzeniami od Pana Jana Pyrkosza, Wójta Gminy Radomyśl nad Sanem.

Uczniowie z poszczególnych klas zaprezentowali plakaty pod hasłem ”Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Następnie członkowie Samorządu Uczniowskiego zaprosili do obejrzenia zabawnej historii Kopciuszka z XXI wieku, a także przeprowadzili turniej „Jeden z 10”. Kolejnym punktem uroczystości były zabawy i zawody sportowe. W ramach popularyzacji aktywności ruchowej uczniowie uczestniczyli w torze przeszkód oraz w rozgrywkach piłkarskich. Po wysiłku fizycznym przyszła kolej na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców, która zaserwowała dzieciom różne smakołyki i malowanie twarzy. Wszyscy wspaniale się bawili, miło spędzając Dzień Dziecka w szkole.

Tekst i zdj.: D. Nieznalska