MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2021

Biblioteka szkolna włączyła się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmiało: "Baśnie  i legendy z całego świata" W ramach obchodów MMBS  uczniowie zostali zaproszeni do aktywnego uczestnictwa w akcjach organizowanych przez bibliotekę szkolną, do odwiedzania biblioteki i zapoznania się  z księgozbiorem biblioteki. Poza tym został ogłoszony konkurs na najlepszego czytelnika w roku szkolnym 2021/2022, przygotowana została wystawa nowości czytelniczych dla klas I-VIII, a także zaproszenie do konkursu na hasło promujące czytelnictwo i  konkursu ”Najbardziej barwna, baśniowa klasa”.

 Wszystkie klasy począwszy od punktu przedszkolnego wykonały plakat promujący czytelnictwo. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

 w kategorii klas 0-III:

I miejsce zajęła klasa I

II miejsce zajęła klasa III

III miejsce zajął oddział zerowy

W kategorii klas IV-VIII:

I miejsce zajęła klasa VIII

II miejsce zajęła klasa IV

III miejsce zajęła klasa VII

Natomiast  w konkursie „Najbardziej  barwna, baśniowa klasa” uczniowie poszczególnych klas przebrali się za bohaterów wybranej przez nich baśni  lub legendy z różnych stron świata i zaprezentowali swoje przebranie podczas korowodu postaci bajkowych. Jurorzy wzięli pod uwagę: pomysłowość, kreatywność i zaangażowanie całej  klasy w przygotowaniu odpowiednich kostiumów.

w kategorii klas 0-III:

I miejsce – Oddział przedszkolny

II miejsce- klasa III

III miejsce- klasa II

W kategorii klas IV-VIII:

I miejsce- klasa VII

II miejsce- klasa V

III miejsce- klasa VIII

 

 

Tekst i zdj.: D. Nieznalska

Odsłony: 189