100. Rocznica Urodzin Jana Pawła II

 18 maja 2020 roku przypada 100. Rocznica Urodzin Patrona Szkoły. Ograniczenia spowodowane epidemią uniemożliwiają nam obchody rocznicy w zaplanowanej wcześniej formie. Dzięki uprzejmości ks. Proboszcza w poniedziałek 18 maja 2020 roku o godzinie 17.00 w kościele parafialnym będzie odprawiona uroczysta Msza św. w hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II, który składa społeczność PSP w Woli Rzeczyckiej. Zapraszamy nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, dzieci i młodzież do duchowego uczestnictwa we Mszy św., które będzie świadectwem naszej pamięci o Patronie Szkoły - Niezwykłym Polaku i Papieżu. Jako społeczność szkolna włączamy się także w ogólnopolską akcję zainicjowaną przez Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach - Cała Polska śpiewa „ Barkę” – Stulecie Urodzin Jana Pawła II. Podczas Mszy św. zostanie odśpiewana ulubiona pieśń papieża " Barka".  

Poniżej informacje na temat akcji.

 MUZEUM DOM RODZINNY JANA PAWAŁA II W WADOWICACH

Cała Polska śpiewa "Barkę" - Stulecie Urodzin Jana Pawła II

Równo 100 lat temu, w Wadowicach w kamienicy przy ul. Kościelnej 7 (dawniej Rynek 2) przyszedł na świat Karol Wojtyła. Dzisiaj zapraszamy Was, byśmy razem wyrazili swój głos wdzięczności wobec Jana Pawła II.

W duchu wdzięczności chcemy 18 maja o godz. 17:00 zatrzymać się na chwilę i zaśpiewać „Barkę” – jedną z ulubionych pieśni papieża. Jan Paweł II wspominał, że to właśnie ona wyprowadziła go z ojczyzny i towarzyszyła mu na pamiętnym konklawe.

Ograniczenia spowodowane epidemią sprawiają, że nie będziemy mogli się spotkać w naszych parafiach i na rynkach miast. Ale możemy śpiewać w domach, na balkonach, w ogrodach i lasach!

Podzielcie się z nami swoimi aranżacjami, niezależnie czy będziecie „Barkę” śpiewać, tańczyć, grać czy po prostu recytować. Przez cały miesiąc można to zrobić na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/742408482845528, a także oznaczając fanpage (@domjp2) lub #jestemwdzieczny w waszych Facebookowych profilach.

Pamiętajcie, aby zmienić status wpisu na publiczny, inaczej nie będziemy mogli tego zobaczyć!                                                                                                              

Od Bałtyku po Tatry niech brzmi pieśń oazowa w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II.

 Tekst. K. Stelmach

 

Odsłony: 250