XIX Międzywojewódzki Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży w Pysznicy

28 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Pysznicy odbył się finał XIX Międzywojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży w dwóch kategoriach: poezja i plastyka. Na konkurs napłynęło 315 prac plastycznych i 126 utworów poetyckich z 55 szkół i 3 przedszkoli z terenu województw: podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, łódzkiego i kujawsko-pomorskiego.

Naszą szkołę w kategorii prac literackich reprezentowało 6 uczniów. W swoich wierszach uczniowie wyrażali osobiste przeżycia na temat idei wolności oraz współczesnego patriotyzmu. Podczas uroczystości nagrodzonym uczniom wręczono dyplomy oraz nagrody. Ewelina Garbacz z klasy VII zajęła III miejsce, natomiast Cezary Klich z klasy V, Konrad Czuj z klasy VI i Kinga Rachfalska z klasy VI otrzymali wyróżnienia.

Gratulujemy uczniom sukcesów.

Tekst i zdj: A. Klich