Odkrywamy wiosenne talenty

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny w roku szkolnym 2018/2019 przebiegały pod hasłem „Odkrywamy wiosenne talenty”.

21 marca 2019 roku obchody pierwszego dnia Wiosny rozpoczęto konkursem na najpiękniejszą Panią Wiosnę. Uczennice wybrane ze wszystkich klas przygotowały wyjątkowo oryginalne stroje Pani Wiosny. Samorząd Uczniowski, który był organizatorem konkursu wyłonił zwycięzców.

W konkursie na najpiękniejszą Panią Wiosnę:

I miejsce egzekwo zajęły: Natalia Wrońska i Lena Pistor z Punktu Przedszkolnego

oraz Lena Drzewi i Emilka Fietko z Oddziału Przedszkolnego,

II miejsce: Karolina Stelmach z klasy VII , Ewa Świątek z klasy II oraz Gabrysia Wicińska z klasy I,

III miejsce: Majka Świątek z klasy VI oraz Julka Dudek z klasy IV,

IV miejsce: Martyna Świątek z klasy I, Veronika Kucharczyk z klasy VIII oraz Sandra Radzimowska z klasy V.

Nagrodzone Panie Wiosny otrzymały dyplomy oraz paczuszki z owocami.

Następnie odbyły się przesłuchania Szkolnego Przeglądu Piosenki o Zdrowiu. W przeglądzie uczestniczyło 19 wykonawców , trzynastu solistów oraz grup:

1. Karolina Tryka   -       „Piosenka o Dinku”
  2. Kacper Kusiński -   „ Hartuj ciało”
  3. Emilka Fiedko, Eliza Maksim, Lena Drzewi – „Jarzynowy wóz”
  4. Lena Ozga   - „Myj zęby”
  5. Veronika Kucharczyk, Jakub Turek         - „Piosenka o prawach dziecka”,
  6. Natalia Miętus – „Witaminki”
  7. Patrycja Szymańska – „Piosenka o zdrowej wodzie”
  8. Ewa Świątek – „Piosenka o zdrowym jedzeniu”
  9. Kamila Wróblewska – „Piosenka o brudasie i czyściochu”
  10. Igor Turek – „Piosenka o sporcie”
  11. Maja Sadowska – „Piosenka o straconym czasie”
  12. Julia Gorczyca – „Piosenka Niejadka”
  1. Kinga Rachfalska, Zuzia Tryka, Anna Szczęsna , Anna Kasprowicz   -     „Piosenka antynarkotykowa”

oraz wykonawcy zespołowi:

1. Punkt przedszkolny grupa „MOTYLKI” - „Szczotka, pasta”
  2. Punkt przedszkolny grupa „SÓWKI”       - „ Ruch to zdrowie”
  3. Klasa VII – „Gruszka”
  4. Klasa I     - „Jarzynowa gimnastyka”
  5. Klasa VI – „Myj ręce”
  6. Klasa IV   - „Zielony rower dziadka”

Piosenki wykonane przez uczestników poruszały różne aspekty zdrowego stylu życia ludzi. Zawierały ważne przesłanie wychowawcze dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy dostarczyli słuchaczom niezwykłych przeżyć artystycznych i emocji. Słuchacze entuzjastycznie nagradzali wykonawców oklaskami i aplauzami. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami pamiątkowymi oraz paczuszka z owocami.

W konkursie Odkrywamy Wiosenne Talenty wystąpili:

Izabela Kasprowicz z piosenką „Lubię spać”,

Ania Kasprowicz i Izabela Kasprowicz z tańcem z utworem „Popipo”,

Karol Turek w piosence „Zgubiłem marzenia”

oraz grupa taneczna klasy V: Kinga Rachfalska, Zuzia Tryka, Ania Kasprowicz, Ania Szczęsna.

Uczestnicy zaprezentowali ciekawe wykonania piosenek i tańców. Udowodnili, że są uzdolnieni i rozwijają swoje talenty. Zostali nagrodzeni oklaskami publiczności oraz otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny przebiegały w miłej atmosferze uczniowie mieli okazję zaprezentowania na forum społeczności szkolnej swoich umiejętności talentów.

Organizatorzy: Lucyna Gugała, Samorząd Uczniowski z opiekunem Dorotą Nieznalską.

Tekst:L. Gugała, zdj., D. Nieznalska