Pasowanie na czytelnika

W dniu 12 marca 2019 roku odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelnika biblioteki szkolnej.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy VI, którzy wcielili się w postaci bajkowe oraz królową- Książkę i Króla- Czytelnika. Zaś pierwszoklasiści opowiedzieli o molach książkowych w zabawnym przedstawieniu.

Uczniowie klasy I dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę, odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani dyrektor ogromną zakładką dokonała pasowania każdego z uczniów. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej podpisali się pod przysięgą, a pamiątkowy dyplom będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.

Nasi nowi czytelnicy otrzymali interesujące zakładki do książki i drobne upominki.

Tekst i zdj: D. Nieznalska