Zimowisko w Zakopanem!

W dniach od 30.01.-02.02. 2018r. na zimowisku w Zakopanem odpoczywali uczniowie naszej szkoły zrzeszeni w Szczepie ZHP” Bieszczadnicy”.

Bycie w górach, zwłaszcza w Zakopanem to spotkanie z niesamowitymi widokami- Giewont na wyciągnięcie ręki, Kasprowy Wierch z ośnieżonymi szczytami to też ważny element pobytu na zimowisku. Uczestnicy zimowiska zwiedzili „Księżówkę”, miejsce pobytu Jana Pawła II w  Zakopanem oraz odwiedzili Pustelnię Świętego Brata Alberta na Kalatówkach.

Większość odpoczywających to uczniowie bądź absolwenci naszej szkoły, stąd wszyscy zapragnęli zobaczyć Muzeum w Nowym Targu, gdzie znajduje się sala poświęcona Janowi Pawłowi II, a w drodze powrotnej zwiedzili Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach.

Wyjazd do Zakopanego to przede wszystkim zajęcia sportowe, a przede wszystkim jazda na łyżwach i na nartach. Starsi zjeżdżali  na stoku „Harenda”, młodsi po zajęciach z instruktorem zjeżdżali na stoku „Pardałówka”, bawiąc się świetnie i ciesząc się z tego, że nauczyli się jeździć na nartach. Wiele przyjemności sprawił uczestnikom pobyt w termach w Chochołowie, w nowoczesnym zespole basenów i atrakcji wodnych.

Tekst i zdjęcia: D. Nieznalska