„ Niepodległa , niepokorna…” finał XVII Międzywojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży – Pysznica 2017

28 listopada 2017 roku w  Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pysznicy odbył się finał XVII Międzywojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci  i Młodzieży . W konkursach plastycznym i  literackim zaprezentowali swój talent także uczniowie naszej szkoły.

Spośród  wysłanych na konkursy prac  uznanie jury zyskały utwory napisane przez uczniów: klasy VII Filipa Drzewi, który zdobył III nagrodę w kategorii poezja i Eweliny Garbacz  z klasy V, której wiersz został wyróżniony. Natomiast w kategorii plastyka wyróżnieniami uhonorowane zostały prace Fabiana Federczyka z klasy O i Agaty Drozd z klasy III. Nagrody uczniowie odebrali z rąk senator  Janiny Sagatowskiej, Wójta Gminy Pysznica  Tadeusza  Bąka, Przewodniczącego Rady Gminy Józefa  Gorczycy i Małgorzaty Żureckiej – sekretarza Związku Literatów Polskich w Rzeszowie. W trakcie uroczystości wszyscy zebrali usłyszeli  wybrane wiersze nagrodzone w konkursie literackim oraz piękne piosenki o Patronie naszych szkół Janie Pawle II i Ojczyźnie.

Tekst i fot.: K. Stelmach