Pocztówka dla Marszałka

W związku ze zbliżającą się 150 rocznicą urodzin Józefa Piłsudskiego w uznaniu jego wielkich zasług dla Polski Sejm RP ustanowił  rok 2017 Rokiem Marszałka Piłsudskiego. Z tej też okazji  Związek Polaków w Magdeburgu wystąpił z ciekawą akcją skierowaną do wszystkich Polaków, do dzieci, do młodych i do starszych. Ta akcja to „Pocztówka dla Marszałka” – Most Józefa Piłsudskiego w Magdeburgu.

Sto lat temu Józef Piłsudski był internowany i przebywał  ponad rok w „domu więziennym” w Magdeburgu.  Podczas tego pobytu w dniu  imienin Piłsudskiego 19 marca 1918 przyszły do niego góry listów i kartek pocztowych z  powinszowaniami. Nieopodal tego miejsca ma przebiegać przedłużenie istniejącego już mostu na Łabie.  Związek Polaków w Magdeburgu czyni starania, aby nosił on imię Marszałka Piłsudskiego. Akcja „ Pocztówka dla Marszałka” ma na celu wspieranie tej inicjatywy.

W akcję zaangażowali się uczniowie klasy III, wspólnie przygotowaliśmy pocztówki, które wysłaliśmy na adres biura Burmistrza  miasta Magdeburg.

Tekst i fot.: K. Stelmach