XIII Dzień Papieski „Jan Paweł II- Papież Dialogu”

Obchody XIII Dnia Papieskiego, którego tegoroczne hasło brzmi „Papież Dialogu” rozpoczęliśmy od pielgrzymki do Częstochowy w dniu 10 X 2013r. Na Spotkanie Ogólnopolskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II udali się przedstawiciele klasy VI wraz ze sztandarem oraz nauczyciele p. D. Nieznalska, p. K. Stelmach i ks. M. Hejman.    Na Mszy świętej odprawianej na wałach jasnogórskich zgromadziło się około 20 tysięcy przedstawicieli szkół im. Jana Pawła II.

W niedzielę 13. X.2013 r. w Kościele Parafialnym całą społecznością szkolną uczestniczyliśmy we Mszy Św. i nabożeństwie różańcowym, podczas którego poszczególne klasy wraz z wychowawcami odmawiały kolejne tajemnice różańca napisane przez Jana Pawła II. We wspólnej modlitwie uczestniczył Wójt Gminy Pan Jan Pyrkosz. W tym dniu harcerze kwestowali na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.Dopełnieniem obchodów XIII Dnia Papieskiego było ślubowanie pierwszoklasistów. Odbyło się ono tradycyjnie 16 października w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. W uroczystości ślubowania uczestniczyły władze gminy: Pan Wójt Jan Pyrkosz i Zastępca Pana Wójta – Pani Małgorzata Nowak.18 października uczniowie klasy VI wraz z opiekunami –Panią Dorotą Nieznalską i ks. Marcinem Hejmanem uczestniczyli w spotkaniu inaugurującym działalność Sandomierskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w roku szkolnym 2013/2014. W programie spotkania była m.in. Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza oraz występy laureatów Diecezjalnego Konkursu Pieśni Patriotyczno – Religijnej w Potoczku oraz Spotkań Teatralnych „Młodzi aktorzy swojemu Patronowi” w Woli Rzeczyckiej.

Poprawiono: 02 październik 2015