Narodowe Czytanie. Aleksander Fredro

alt7 września 2013 roku w Woli Rzeczyckiej odbyło się Narodowe czytanie Aleksandra Fredry z przytupem. Na urządzonej przed salą gimnastyczną mini scenie mógł wystąpić każdy.

Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania najważniejszych faktów z życia A. Fredry oraz jego twórczości. Następnie odbył się maraton czytelniczy bajek napisanych przez Fredrę, które czytali uczniowie. Grono pedagogiczne również chętnie włączyło się do prezentowania umiejętności czytelniczych i zgromadzonej publiczności przeczytaliśmy obszerne fragmenty „Zemsty”.

A potem zaprosiliśmy do udziału w konkursie „ Znawcy Fredry”. Pytania były i łatwe i trudne, na wszystkie uzyskaliśmy wyczerpujące odpowiedzi.

Kolejnym punktem programu był „ Mikrofon dla wszystkich”. Każdy mógł przeczytać wybrany fragment ulubionego utworu Fredry. Wśród czytających było wielu rodziców naszych uczniów oraz radni p. Małgorzata Krawiec i p. Jan Ziemniak.

Wszyscy którzy czytali teksty Fredry wpisali się na „ Złotą listę. Narodowe czytanie 2013”

A potem wspólnie odtańczyliśmy poloneza. Każdy najlepiej, jak potrafił.

Po zakończonej „uczcie duchowej” przyszedł czas na „ coś dla ciała”. Było wspólne grillowanie i zabawa taneczna. Grał zespół „ HARTER”. Tworzą go m.in. rodzice naszych uczniów państwo Karolina i Zbigniew Wermińscy oraz pan Janusz Cebula. Piękna pogoda i ciekawy program sprawiły, że impreza była bardzo udana.

{gallery}fredro2013{/gallery}