VI Spotkania Teatralne Szkół im. Jana Pawła II

Już po raz VI PSP im. Jana Pawła II była organizatorem Spotkań Teatralnych Szkół im. Jana Pawła II.
Tegorocznemu spotkaniu przyświecało hasło "Ekologia".

Do zmagań teatralnych przystąpiły następujące szkoły z naszego regionu: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Gorzycach, Zespół Szkół w Potoczku, Zespół Placówek Oświatowych w Gościeradowie, Zespół Szkół w Ulanowie, Zespół Szkół w Chwałowicach, Zespół Szkół w Janowie Lubelskim oraz  Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Rzeczyckiej.Jury w składzie: Alina Bieniek – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Radomyślu nad Sanem, Urszula Wieczorek – instruktor tańca w SDK w Stalowej Woli oraz Piotr Jackowski – redaktor miesięcznika "Nasz Czas” oceniało grupy teatralne w dwóch kategoriach wiekowych - klasy I- III ze szkoły podstawowej i klasy I-III z gimnazjum.
Podczas pierwszej części Przeglądu zaprezentowały się na scenie grupy teatralne ze wszystkich szkół
uczestniczących w spotkaniu.Publiczność mogła obejrzeć nastepujące przedstawienia:
„W królestwie kwaśnego deszczu” w wykonaniu Gimnazjum w Chwałowicach,
„Nie ma mocnych” w wykonaniu Gimnazjum w Ulanowie,
„Eko – kabaret” w wykonaniu Gimnazjum w Janowie Lubelskim,
„Na ratunek Ziemi” – w wykonaniu Zespołu Placówek Oświatowych w Gościeradowie,
„Czerwony Kapturek” – w wykonaniu Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzycach,
„Ekoposiedzenie” – w wykonaniu Zespołu Szkół w Potoczku,
„Śmieszka i Ekoludki” – w wykonaniu Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Rzeczyckiej.
W drugiej części Przeglądu wszyscy uczestniczyli we Mszy św, a po jej zakończeniu uroczyście ogłoszono
zwycięzców VI Przeglądu Teatralnego Szkół im. Jana Pawła II.

W pierwszej kategorii wiekowej zwycięzcami zostali uczniowie z PSP im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej natomiast w drugiej kategorii- pierwsze mijsce przyznano uczniom z PG w Ulanowie.
VI Spotkania Teatralne zaszczyciło swoją obecnością wielu znakomitych gości, m. in. ks.bp Edward
Frankowski,wizytator z Kuratorium Oświaty Alicja Żyrek, Wójt Gminy Radomyśl n. Sanem - Jan Pyrkosz, Z-ca
wójta Gminy Radomyśl n. Sanem - Izabela Szałaj oraz dyrektorzy okolicznych szkół i radni powiatowi.
Spotkania Teatralne stały się również okazją do złożenia życzeń dwóm jubilatom. Ksiądz Marcin Hejman -
proboszcz parafii NNMP w Woli Rzeczyckiej obchodził 25 - lecie posługi duszpasterskiej, natomiast ks. bp
Edward Frankowski 50 - lecie. Dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, uczniowie oraz rodzice złożyli
jubilatom najserdeczniejsze życzenia.
Na zakończenie zaproszeni goście mogli jeszcze raz obejrzeć nagrodzone sztuki. Mamy nadzieję, że w
przyszłym roku również wszystkie szkoły noszące imię Wielkiego Polaka będą mogły spotkać się w murach
naszej szkoły na kolejnym Przeglądzie Teatralnym.