Konkurs pieśni patriotycznej

Szkolny konkurs piosenki patriotycznej odbył się 12.11.2015 roku. Towarzyszył on akademii z okazji rocznicy odzyskania niepodległości Polski. W konkursie wystąpiło dwunastu solistów w dwu kategoriach . W kategorii klas I- III pierwsze miejsce zdobyła Alicja Wermińska uczennica klasy III . Najlepszą solistką w kategorii klas IV- VI okazała się Martyna Drozd uczennica klasy IV. Wyróżnienie jury zdobył Jakub Turek.

Każda klasa wykonała wspólnie piosenkę, która dopełniała program artystyczny akademii. Konkursowi towarzyszyła miła atmosfera. Uczniowie wykonali oryginalne utwory popisując się interesującym wykonaniem.

Celem organizacji szkolnego konkursu pieśni legionowych i patriotycznych było popularyzowanie wśród uczniów szkoły podstawowej pieśni związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, zainteresowanie dzieci pieśniami patriotycznymi oraz integracja klas poprzez „zdrową” rywalizację.