Ślubujemy Ci Szkoło...

im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej

ślubujemy:

Mieć czyste serca.

Szczerze kochać Boga, Ojczyznę, Rodziców.

Szanować Nauczycieli, żyć w przyjaźni z kolegami i koleżankami.

Postępować tak, jak uczy Nasz Patron – uczciwie i sprawiedliwie.

Godnie reprezentować Szkołę i dbać o Jej dobre imię.

Być dobrymi uczniami, rozwijać otrzymane od Boga talenty.”

W piątek 16 października 2015 roku słowa ślubowania wypowiedziało 11pierwszoklasistów.

Ślubowali: Agata Drozd, Jakub Drzewi, Julia Dudek, Izabela Kasprowicz, Cezary Klich, Bartosz Kuziora, Julia Pac, Karol Stelmach,Wiktoria Szkutnik, Emilia Turek i Igor Turek.Ale zanim nastąpiło ślubowanie i pasowanie dzieciaki zaprezentowały wiersze, piosenki i scenki o szkole. Wykazały się znajomością dobrych manier, obowiązków ucznia, poczuciem patriotyzmu, miłością do rodziców oraz znajomością wielu faktów z życia Patrona Szkoły – Jana Pawła II.

W tym szczególnym dniu 37 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża pierwszoklasiści poznali wzór godny naśladowania.

Słowa Jana Pawła II: „ Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali” mają stanowić drogowskaz na drodze szkolnej kariery uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole.

Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Pan Wójt – Jan Pyrkosz, Zastępca Wójta – Pani Małgorzata Nowak oraz Pani Joanna Dudzińska odpowiedzialna w Gminie za oświatę.

Pan Wójt życzył pierwszaczkom samych sukcesów, wytrwałości i sumienności w wypełnianiu wyznaczonych celów edukacyjnych i aby nauka zawsze była dla nich źródłem przyjemności i satysfakcji.

Równie ciepłe słowa popłynęły od Pani Dyrektor Barbary Pankowskiej, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego i drugoklasistów.Oprócz słów były też prezenty: znaczki odblaskowe, słodycze, przybory szkolne. A potem kosztowaliśmy tort przygotowany na tę okazję przez rodziców.

Od poniedziałku czekają na pierwszoklasistów nowe obowiązki.

Tekst: Wychowawca klasy Krystyna Stelmach

Zdjęcia: Dorota Nieznalska