Międzynarodowy Dzień języka Angielskiego

23 kwietnia świętowaliśmy Dzień Języka Angielskiego, który był realizowany w ramach OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO ,,FACTS ABOUT THE UK”. Międzynarodowy Dzień Języka angielskiego nie bez powodu ustanowiono na dzień 23 kwietnia, gdyż jest to data uznawana za dzień narodzin i śmierci Williama Szekspira. Jego wpływ na rozwój języka angielskiego jest nieoceniony. Szacuje się, że ponad 1000 ze stworzonych przez niego neologizmów weszło do codziennego użycia.

Z tej okazji nasza szkoła włączyła się również w to ważne wydarzenie, podczas którego uczniowie mogli zapoznać się z wieloma ciekawostkami na temat języka angielskiego oraz Wielkiej Brytanii znajdującymi się na tablicach okolicznościowych, ponadto uczniowie klas IV-VII zmagali się z ,,Quizem wiedzy na temat The Uk”, który również miał odzwierciedlenie na przygotowanych gazetkach. W kategorii klas IV-V bezkonkurencyjny był Kacper Kusiński z klasy IV, natomiast II miejsce zdobyła Natalia Wrońska , a III Alicja Mścisz- również uczennice klasy IV. W kategorii klas VI-VII również zdominowała miejsca jedna klasa: I miejsce zdobyła Julia Gorczyca, II- Oliwier Żyłka, a III Maja Sadowska i Sebastian Janik. Starsi uczniowie zmagali się również z łamańcami językowymi po angielsku, co wcale nie okazało się takie łatwe, ale świetnie się przy tym bawili. Młodsi uczniowie mieli możliwość zrobienia sobie zdjęcia w foto-ramce z angielskimi motywami oraz wziąść również udział w konkursie plastycznym, w którym I miejsce zajął Karol Lebioda kl. II, II miejsce Emilia Fietko i III miejsce Nikola Kiełbasa. Był to ważny dzień przybliżający wszystkim kulturę krajów anglojęzycznych.

Tekst i zdj.: T. Szymańska