Wojewódzkie sukcesy naszych uczennic

25 kwietnia 2024 r. odbył się finał XXI Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego im. Izabeli Dąmbskiej „Woda źródłem życia”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Stanisława Dąmbskiego w Rudnej Wielkiej. Patronat nad konkursem objęło Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach tematycznych: literacko-plastycznej pn. „Wodno-bagienne obszary Słowińskiego Parku Narodowego” i informatycznej pn. „Ochrona przyrody i działalność naukowa Izabeli Dęmbskiej”. W pierwszej kategorii konkursu należało wykonać folder o tematyce związanej z ekosystemem wodno-bagiennym Słowińskiego Parku Narodowego, zaś w drugiej kategorii prezentację multimedialną na temat Izabeli Dąmbskiej i jej działalności na rzecz ochrony przyrody oraz działalność naukowa w zakresie hydrologii.
Wśród prac uczniów, które zostały dostarczone na konkurs, dwie prace naszych uczennic zostały nagrodzone. Natalia Wrońska zdobyła I miejsce w kategorii prac literacko-plastycznych, natomiast Kamila Wróblewska została wyróżniona w kategorii prac informatycznych.
Opiekunkami uczennic były p. Lucyna Gugała i p. Iwona Krawiec.
Cieszymy się bardzo z sukcesu naszych uczennic.

Tekst i zdj.: PSP Wola Rzeczycka