Obchody Dnia Kolorowej Skarpetki

W dniu 21. marca kolorowe skarpetki są symbolem solidarności z osobami chorymi na zespół Downa. W naszej "zerówce" również świętowalśmy ten dzień. Dzieci oglądały prezentację przygotowaną przez wychowawę, obejrzały krótkie filmiki edukacyjne z udziałem osób z zespołem Downa oraz dowiedziały się, jakie zastosowanie ma w ten wyjątkowy dzień, noszenie skarpetek nie do pary. Przedszkolaki miały okazję przekonać się, że osoby z zespołem Downa nie są wykluczone ze środowiska, a wręcz odwrotnie mogą zostać sławnymi malarzami, aktorami, modelkami, paraolimpijczykami, a także nauczycielami. Celem obchodów tego dnia, było ukazanie, że osoby z zespołem Downa mają taką samą potrzebę jak osoby pełnosprawne, które zapewniają szacunek, tolerancję oraz akceptację.

Tekst i zdj.: M. Dereń-Turek