Dzień Dziecka na sportowo

1 czerwca z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka rada rodziców we współpracy z dyrekcją i gronem pedagogicznym przygotowała dla dzieciaków wiele atrakcji. W tym dniu nie odbywały się zajęcia dydaktyczne, a dzieci te małe i te duże zostały zaproszone do udziału w zabawach ruchowych, umysłowych, muzycznych i plastycznych. Spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły Barbara Pankowska, która  powitała wszyskich zebranych, a szczególnie serdecznie witała naszych milusińskich  składając im życzenia szczęśliwego dzieciństwa, miłości najbliższych, prawdziwych przyjaciół, spełnienia wszystkich, nawet najskrytszych marzeń, a na dzień dzisiejszy wspaniałej zabawy. Przekazała także dzieciakom życzenia od pana wójta, które z tej okazji skierował do wszystkich dzieci z terenu naszej gminy.

Świętowanie najwcześniej rozpoczęli szkolni szachiści, których do szachowego turnieju zaprosiła p. Iwona Krawiec. Szachowe zmagania wyłoniły najlepszych graczy. Pierwsze miejsce wywalczył Michał Gorczyca z klasy III, drugie miejsce zajęła Amelia Drzewi z klasy IV, a trzecie przypadło w udziale Wojtkowi Pęziołowi z klasy II.

Następnym punktem programu były zabawy, gry i zadania zespołowe przygotowane p. Dorotę Nieznalską, którą w ich realizacji wspierali wszyscy nauczyciele. Pierwszym zadaniem była " Zabawa dla wytrwałych" polegająca na łowieniu rybek w butelce. W tej konkurecji najlepszy okazał się Igor Turek z klasy VIII.

Następnie - jako duże dzieci okazję mieli się wykazać wychowawcy. Wychowawcy świetnie bawili się podczas zabawy "Przebijanie balonów".  Zadaniem zawodników było eliminowanie nogami balonów przeciwników, które każy uczestnik miał przywiązane do kostek. Wygrywał ten, kto ocalił przynajmniej jeden balon. W tej konkurencji zwyciężyły: Krystyna Stelmach - dwa balony oraz Dorota Nieznalska i Elżbieta Drzewi, po jednym ocalonym balonie.

Na boisku szkolnym rozmieszczone były punkty kontrolne, na których dzieciaki sprawdzały różne swoje umiejętności. Wśród zadań sprawnościowych znalazły się:  rowerowy tor przeszkód, z koca na koc, ringo, sport to zdrowie czy piłka zamiatana. Były też zadania teoretyczne, jak apteczka - sprawdzająca znajomość  materiałów medycznych, które powinny znaleźć się w apteczce czy praktyczne: poznajemy Europę - układanie mapy z puzzli, rozstawianie namiotu według instrukcji. Odbyły się też rozgrywki w piłkę nożną i siatkową oraz dwa ognie. Zaangażowanie wszystkich było tak duże, że wszyscy zasłużyli na pierwsze miejsce i werdyktem konkursowego jury wszyscy to miejsce otrzymali.

Czas pomiędzy konkurencjami wypełniony był muzyką. Wszyscy chętni mogli wystąpić w konkurencji muzycznej " Mikrofon dla wszystkich" i wziąć udział w zajęciach plastycznych. W muzycznej konkurencji prezentowali się głównie uczniowie klasy II wspierani przez zerówkę. Dziewczynki z klasy II przygotowały kilka piosenek związanych tematyczne z Dniem Dziecka. Były też piosenki i życzenia dla mam z podziękowaniami za przygotowane pyszności. Rada rodziców przygotowała to, co dzieciaki lubią najbardziej: popcorn, watę cukrową, napoje i kiełbaski. Wszystkie smakołyki znikały, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Plastyczne talenty miały okazję wykazać się podczas malowania na temat "O czym marzą dzieci?".

Na zakończenie dnia pełnego wrażeń dzieciaki zostały uhonorowane statuetkami za zwycięcką rywalizację  i medalami, które zawisły na wszystkich szyjach, bo każde dziecko dołożyło wszelkich starań podczas poszczególnych rywalizacji. Dekoracji medalami dokonała przewodnicząca rady rodziców p. Jadwiga Chołody - Krawiec. Na zakończenie wszyscy zapozowali do pamiątkowej fotografii.

Tekst i fot.: K. Stelmach