Matematyka Królowa Nauk

MatKrlowaN6 12 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Matematyki, a 14 marca Dzień Liczby Pi. Z matematyką mamy doczynienia niemal w każdym aspekcie naszego życia, więc warto się z nią zaprzyjaźnić. W tym dniu można zorganizować różne zabawy i gry matematyczne, które w łatwy i przyjemny sposób pozwolą uczniom wykazać się wiadomościami i umiejętności zdobytymi podczas zajęć. Tego dnia uczniowie klasy II brali udział w rywalizacji na matematyczne wyzwania. Poprzez zabawę doskonalili swoje umiejętności matematyczne, utrwalali dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Były także zadania na logiczne myślenie. Ważnym aspektem tego dnia była integracja we wspólnym działaniu. Święto Matematyki kierowane jest do wszystkich, nawet tych, którzy twierdzą, że jej nie lubią lub, że jest dla nich zbyt trudna. Zadania były o różnym stopniu trudności, więc w dniu matematyki, każdy mógł się poczuć, jak mistrz matematyk. Przecież matematyka nie musi być ani trudna, ani nudna - wystarczy mieć otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.

Tekst i fot.: K. Stelmach