Dzień Pluszowego Misia 2022

Przyjaciele pluszowego misia są wśród nas. 25 listopada 2022 r. po raz dwudziesty dzieci na całym świecie ochodziły Dzień Pluszowego Misia. Maskotki, która skradła ich serca już ponad sto lat temu. Wszyscy, którzy chcieli ten dzień spędzić ze swoim misiem w szkole, mogli go do niej przynieść. I choć poznajemy coraz nowe historie na temat kto i kiedy wpadł na pomysł  stworzenia tej zabawki - pewne jest, ze każde dziecko ma taką przytulankę do zabawy, do zasypiania.

Świętując dzieci poznały historię powstania zabawki, misiowych bohaterów wielu książek i kreskówek oraz gatunki niedźwiedzi żyjących na świecie. Nie mogło też zabraknąc wciąż  popularnej zabawy ruchowej " Stary niedźwiedź mocno śpi". Misie towarzyszyły dzieciom podczas zajęć i przerw. Także starsi uczniowie w tym dniu przyniesili do szkoły swoje misie, co pokazuje, ze ta zabawka ma swych fanów niezalenie od wieku.

Tekst i fot.: K.Stelmach