Wizyta pielęgniarki szkolnej w oddziale zerowym

7. listopada, dzieci z oddziału przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej, miały przyjemność, gościć u siebie pielęgniarkę szkolną. W ramach profilaktyki stomatologicznej, dzieci wysłuchały pogadankę o zasadach dbania o zęby, o częstotliwości mycia, sposobów prawidłowego odżywiania się, itp.Wysłuchały piosenki, o tym dlaczego należy dbać o jamę ustną, mogły samodzielnie, za pomocą szczoteczki do zębów, na specjalnej makiecie zademonstrować, w jaki sposób należy szorować zęby. Następnie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną, kolorując i wylepiając plasteliną, rysunek przedstawiający zdrowy uśmiech. Spotkanie to, miało na celu uświadomienie dzieciom konieczności dbania o swoje zęby poprzez kształtowanie nawyków higienicznych oraz postaw koniecznych dla zachowania zdrowia jamy ustnej a także uświadomienie wpływu właściwego odżywiania na zdrowie zębów. Było nam niezwykle miło gościć panią pielęgniarkę w naszej zerówce.

Tekst i zdj.:  Monika Dereń- Turek