Stoisz w oknie w niebie - 17. rocznica śmierci św. Jana Pawła II

2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37 odszedł do Pana nasz wielki rodak – Papież Jan Paweł II.

Tego dnia oczy całego świata skierowane były na Watykan. Miliony ludzi przed telewizorami i kilkadziesiąt tysięcy osób na placu Świętego Piotra trwało w nieprzerwanej modlitwie różańcowej w intencji umierającego Jana Pawła II. Umierał na oczach całego świata, wszystko ofiarowując Bogu. Przyszli tam też ci, których szukał – Jego młodzież – nadzieja i przyszłość świata.

Także dziś, w 17. rocznicę śmierci Jana Pawła II przyszli do Niego ci, których szukał... Uczniowie klasy pierwszej oraz przedstawiciele poszczególnych klas w asyście pocztu sztandarowego w programie słowno – muzycznym przypomnieli najważniejsze przesłania Ojca Świętego. Patron naszej szkoły ma szczególne miejsce w naszej pamięci, która jest wciąż żywa w sercach ludzi. Licznie zgromadzeni w świątyni wierni w ciszy i skupieniu wsłuchiwali się w słowa zawarte w tekstach programu i modlitwy odmawianej przez proboszcza parafii księdza Marcina Hejmana.

Tekst i fot.: Zespół do pracy z patronem