W karnawale same bale!

Karnawał to czas zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Każdy kraj ma swoje tradycje i sposób obchodzenia karnawału. W Polsce rozpoczął się on 6. stycznia i potrwa do środy popielcowej, czyli do 1. marca. Ostatni tydzień karnawału zaczyna Tłusty Czwartek, wypadający 20 lutego, a kończy Środa Popielcowa. Przedszkolaki z Oddziału zerowego w Publicznej Szkole podstawowej bawili się na swoim balu 11. lutego, tj. w czwartek. W przystrojonej kolorowymi balonami sali odbył się bal przebierańców "zerówki". Było radośnie i uroczyście. Rozbrzmiewała muzyka, w rytm której, wszyscy chętnie tańczyli, odbyły się zabawy i konkursy.

Stoły uginały się od smakołyków przygotowanych przez Radę Rodziców szkoły oraz rodziców dzieci z przedszkola. Większość dzieci z Oddziału zerowego przebrała się, np. za postać z ulubionej bajki. Ponadto robiono sobie zdjęcia z ciekawymi rekwizytami. Na zakończenie, spośród bawiących się dzieci, wybrano Króla i Królową  balu.

Tekst i zdj.: M. Dereń-Turek