Pasowanie na czytelników szkolnej biblioteki uczniów klasy I

W środę, 9 lutego 2022 roku w naszej szkole miało miejsce wydarzenie czytelnicze, uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Pani bibliotekarz przywitała przybyłych pierwszoklasistów oraz wychowawcę klasy w bibliotece szkolnej. Przed przyjęciem w poczet czytelników, uczniowie klasy I zaśpiewali piosenki, które specjalnie na tę okazję przygotowali.

Po wprowadzeniu w niezwykły świat książek, dzieci wysłuchały próśb książek, a następnie czekały na nich różne zadania, związane z uwięzieniem bohaterów książek dla dzieci, które należało uwolnić, żeby mogły wrócić do swoich bajek i baśni. Na dzieci czekały zadania – na 7 stacjach: „krzesełkowego kaczątka”, „zdrowego koszyczka”, „szklanego pantofelka”, „kociego buta”, „lustereczko, powiedz przecie..”, „zielonego Ogra”, „mroźnej północy”. Pierwszoklasiści wszystkie zadania wykonali poprawnie i z wielkim zaangażowaniem. Po powrocie do klasy zderzyli się jeszcze z jednym zadaniem- rozwiązaniem krzyżówki i odczytali główne hasło „Biblioteka czeka”
Po części zadaniowej nastąpiło przyjęcie uczniów klasy pierwszej w poczet czytelników. Uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników i honorowych przyjaciół szkolnej biblioteki. Na pamiątkę tej uroczystości dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy i książeczki.

Tekst: D. Nieznalska, fot.: K. Stelmach