Uczniowie naszej szkoły na spotkaniu z Dawidem Tomalą- Mistrzem Olimpijskim z Tokio

W dniu 04.10.2021r. w Chwałowicach, reprezentacje uczniów szkół z naszej gminy spotkały się z wyjątkowym sportowcem-złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich z Tokio. Dawid Tomala ma 32 lata. Chód sportowy trenuje od 2003 roku. Startuje w barwach AZS Politechnika Opolska. W 2011 roku zdobył złoty medal w chodzie na 20 km podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Jest olimpijczykiem z Londynu i Tokio.

Dawid Tomala we wspaniałym stylu sięgnął po złoty medal, uzyskując czas 3:50.08 godz. w chodzie sportowym na 50 km.  Była to jedna z największych niespodzianek wśród lekkoatletycznych konkurencji Igrzysk. Mistrz olimpijski podczas spotkania opowiedział uczniom m.in. o swojej drodze do sukcesu oraz powrócił do wydarzeń z trasy olimpijskiego chodu. Była również okazja do zadawania pytań, a także różnych rywalizacji sportowych.

 

 

 

Tekst i zdj.: D. Nieznalska

Odsłony: 466