Akcja „Wyślij pączka do Afryki 2021”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Wyślij pączka do Afryki” w ramach ogłoszonej przez  Fundację Kapucyni i Misje pomocy dzieciom w Afryce. Akcja polegała na tym, żeby zorganizować w szkole  zbiórkę, inną wymyśloną przez uczniów formy zebrania funduszy na pomoc dzieciom w Afryce.

Uczniowie naszej szkoły zbierali fundusze na dożywianie dzieci, budowę szkoły, studni, kaplic i leczenie chorych i budowę domów dla ubogich sprzedając pączki w „tłusty czwartek”. W akcji wzięli  udział uczniowie klas I-III, Oddział Przedszkolny, Punkt Przedszkolny łącznie ponad 75 osób. Uczniowie klas IV-VIII i rodzice  uczestniczyli w akcji „e-pączek”  i przekazali swoje oszczędności, dołączając do zebranych środków finansowych.

Tekst i zdj.: D. Nieznalska