Akcja „Wyślij pączka do Afryki”

Zachęcamy uczniów, nauczycieli i rodziców  do wzięcia udziału w akcji  „Wyślij pączka do Afryki”.

Organizatorzy, Fundacja Kapucyni i Misje uruchomili stronę www.pączek.kapucyni.pl

W ubiegłych latach uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji i dzięki temu udało się zrealizować wiele projektów pomocowych w Afryce.

Akcja, która wcześniej odbywała się w szkołach (kiermasze, zbiórki), musi w tym roku ze względów bezpieczeństwa epidemicznego przenieść się do internetu.

Dlatego nauczycieli, uczniów, rodziców,  którzy chcą wziąć udział w akcji 2021  organizatorzy zachęcają do przeprowadzenia lekcji o misjach w Afryce, o pomaganiu ludziom ubogim I potrzebującym.
Można do tego wykorzystać materiały dostępne w zakładce „do pobrania”. Są tam krótkie filmiki i zdjęcia, które przybliżą problemy z jakimi borykają się na co dzień misjonarze i ludzie wśród których żyją. Nie ma tam żadnych drastycznych scen, a poważne problemy głodu czy braku wody podane są w formie, którą można przedstawić dzieciom.

Organizatorzy zachęcają uczniów, aby wraz z rodzicami odwiedzili stronę.

Informację o szkołach, klasach, które się przyłączyły (czyli przeprowadziły lekcję o pomaganiu) – umieszczona zostanie na stronie w zakładce – gdzie pączkujemy

A każda klasa dostanie po akcji honorowy dyplom!

Akcja potrwa do 16 lutego 2021 roku.

Fundacja Kapucyni I Misje