"I Ty możesz zostać świętym Mikołajem" - pomoc dla Domu Dziecka w Stalowej Woli

Święta Bożego Narodzenia to bardzo przyjemny i beztroski czas, kiedy spędzamy go w gronie najbliższych, obdarowujemy się prezentami i biesiadujemy przy suto zastawionym stole. Jednak nie wszyscy mają tyle szczęścia… Są wokół nas osoby, których nie stać na świąteczne potrawy, a co dopiero na podarunki.

„I Ty możesz zostać św. Mikołajem”, to coroczna akcja uczniów naszej szkoły, mająca na celu pomóc dzieciom z Domu Dziecka w Stalowej Woli. Nie mają one możliwości spędzenia świąt w rodzinnym gronie. Nie mogą oczekiwać prezentów od rodziny. Organizując tę akcję wszyscy uczniowie i przedszkolaki pomagają spełniać marzenia dzieci, które nie mogą liczyć na pomoc najbliższych.  W tym roku przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego przygotowały życzenia i podarunek w formie krzesła obrotowego w imieniu całej społeczności szkolnej. Równiez przedszkolaki wspólnie ze swoimi rodzicami i wychowawczyniami włączyły się do akcji pomocy dzieciom z Domu Dziecka, przygotowując dla podopiecznych prezenty.

Dzieci z Domu Dziecka w podziękowaniu za prezenty obdarowały nas pięknymi życzeniami świątecznymi i "złotą rybką” na szczęście.

Tekst i zdj.: D. Nieznalska