Zdalne nauczanie - biblioteka

Drodzy Uczniowie! Drodzy Rodzice!
Biblioteka szkolna oficjalnie jest zamknięta. Jednak nie zapominam o czytelnikach i zamieszczam trochę pomysłów na spędzenie czasu w domu, propozycji jak się bawić i uczyć.
Dla wszystkich, którzy lubią czytać polecam:
https://lektury.gov.pl/ – portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur,
https://wolnelektury.pl/- biblioteka czynna 24 godziny na dobę, której zasoby są dostępne całkowicie za darmo,
https://calapolskaczytadzieciom.pl – strona poświęcona kampanii społecznej, promuje wartościowa literaturę dla dzieci i młodzieży, prowadzi programy edukacyjne dla rodziców, nauczycieli i uczniów,
Pomysły i ciekawe materiały edukacyjne w formie zabawy znajdziecie na stronie https://czasdzieci.pl/slask/.

Poniżej przedstawiamy aktualizowany wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) e-booków oraz audiobooków.
WOLNY DOSTĘP, BIBLIOTEKI CYFROWE


WolneLektury.pl                                                                                                                                                                                               Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. E-booki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.


Lektury.gov.pl
Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.


ChmuraCzytania.pl
Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.
Masz tę moc – e-book o koronawirusie
Wydawnictwo Olesiejuk wydało świetnego, darmowego e-booka na temat koronawirusa dla młodszych uczniów. Jak wyjaśnić, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać się jego rozprzestrzenianiu? Dostępny jest tutaj.


Polona.pl
Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.


OFERTY FIRM
Empik Premium bezpłatnie przez 60 dni
Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.
Jak skorzystać z promocji?
1. Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
2. Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon
3. Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.
4. Aktywuj usługę Empik Premium.
5. Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.
Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.
Publio - darmowe e-booki
Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 e-booków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.
Wydawnictwo SQN – e-book za złotówkę
Wydawnictwo SQN przez 14 dni będzie oferowało jeden e-book dziennie za złotówkę. Adresy sklepów to SQNStore.pl oraz LaBotiga.pl.
Nexto
Księgarnia Nexto oferuje około 100 darmowych e-booków, z których większość to poradniki, lektury i podręczniki.
AUDIOBOOKI
Polska-Poezja.pl
Serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.
Spotify
Spotify to serwis umożliwiający słuchanie nieprzebranej liczby piosenek, audycji, podcastów itp. W wersji płatnej oferuje oczywiście znacznie więcej, jednak także wersja bezpłatna uprawnia do dużego wyboru bajek, legend i opowiadań dla dzieci. Wymaga rejestracji. Aplikacja jest dostępna na urządzeniach mobilnych i komputerach.
Audio-Bajki.pl
Nagrania bajek dostępne za darmo w serwisie YouTube.
Bajkowisko.pl
Serwis oferuje wiele nagrań bajek i audiobooków dla dzieci. Na stronie można za darmo przesłuchać 3 bajki, reszta dostępna jest na kanale YouTube.
Polskie Radio Dzieciom
Zarejestrowane audycje radiowe dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Słuchowisko, Książki do poduchy. Wszystko bezpłatnie i bez konieczności logowania.


Konkurs dla klasy I
Proponuję Wam konkurs plastyczny „Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej”. Zostaliście czytelnikami i wypożyczyliście pierwsze książeczki. Narysujcie, co Wam się najbardziej w tej książce podobało (technika i format dowolny).Kto nie dotarł do biblioteki może narysować do dowolnej przeczytanej książki. Jak wrócimy do szkoły, zorganizujemy wystawę i nagrodzimy najładniejsze.
Drodzy Uczniowie, pamiętajcie, że „Czytanie to najlepszy sposób uczenia się. Czytanie to najlepsza nauka”(Aleksander Puszkin)
Zostań w domu – czytaj!!!

 

Odsłony: 209