Zdalne nauczanie w PSP im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej

Szanowni Rodzice. Drodzy Uczniowie!

Minister Edukacji Narodowej w wydanym Rozporządzeniu z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zmienił przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Określił też zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzył możliwość oceniania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

Pracujemy z uczniami zdalnie już od poniedziałku 16 marca 2020 r., praca ta będzie kontynuowana w oparciu o funkcjonujący w szkole e-dziennik, ale też inne dostępne formy nauczania na odległość, dogodne dla uczniów oraz nauczycieli i ustalone przez nich w kontakcie z poszczególnymi zespołami klasowymi. W związku z tym prosimy, by aktywnie korzystać z e-dziennika, za pośrednictwem którego nauczyciele będą przesyłać niezbędne informacje i materiały.

Postaramy się równomierne obciążać ucznia zajęciami w danym dniu.

Każdy nauczyciel ma możliwość weryfikacji dotychczas stosowanego programu nauczania tak, by dostosować go do wybranej metody kształcenia na odległość.

Zostanie przez nauczycieli ustalony tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia.

Forma kontaktu: e-dziennik, mailowo, online przez wybrane platformy, telefonicznie, Messenger.

W przypadku oddziału przedszkolnego i uczniów klas I-III szkoły podstawowej nauczyciel ma obowiązek poinformowania rodziców o dostępnych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.

Współpracujmy i wspomagajmy się wzajemnie w poszukiwaniu jak najlepszych metod współpracy.

Tekst: B. Pankowska