Mamy "Mistrza Ortografii 2020"

21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej, już po raz szósty, zorganizowała Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii 2020” pod patronatem wójta gminy Radomyśl nad Sanem pana Jana Pyrkosza. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: uczniowie szkół podstawowych z klas IV – VI oraz uczniowie szkól podstawowych z klas VII - VIII. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczestników: Filip Nicpoń, Igor Turek (klasy IV- VI) oraz Ewelina Garbacz, Magdalena Pacholec (klasy VII – VIII). Uczestnicy konkursu mieli za zadanie napisać dyktando. Myślą przewodnią tegorocznych zmagań ortograficznym był komputer.

W przerwie, podczas oczekiwań na wyniki konkursu, zebrani wysłuchali wykładu pana Leszka Klicha pt. „Komputer dawniej i dziś” oraz mogli obejrzeć wystawę komputerów – klasyków.

Po sprawdzeniu prac, komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. W pierwszej kategorii - uczniowie klas IV – VI, „Mistrzem Ortografii 2020” został Kacper Cichomski z Publicznej Szkoły Podstawowej w Radomyślu nad Sanem, drugie miejsce zajął Igor Turek z naszej szkoły, natomiast trzecie miejsce – Dominika Michałko z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Długiej.

Tytuł „Mistrza Ortografii 2020” w drugiej kategorii konkursowej – uczniowie klas VII – VIII - zdobyła Magdalena Pacholec – uczennica z naszej szkoły. Drugie miejsce zajęła Julia Kuciapa, a trzecie Amelia Pomykała. Obydwie uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Długiej.

Zwycięzcom gratulujemy.

Tekst i zdj: A. Klich