Wspomnień dziadków czar

To hasło przyświecało tegorocznym obchodom Dnia Babci i Dziadka w naszej szkole i mimo zimowego chłodu atmosfera tego święta rozgrzała wszystkie serca. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

21 stycznia odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie pani dyrektor Barbara Pankowska przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami.  Następnie dzieci z klasy 0 oraz uczniowie klasy II  przedstawiły program artystyczny.Klasa 0 przedstawiła "Przygody Bałwanka Tolka". Były też  wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem zaprezentowane przez uczniów klasy II. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, wykonanymi własnoręcznie i wspólnie zaśpiewały "Sto lat". Frekwencja jak co roku dopisała. Rodzice naszych pociech przygotowali również dla nich poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.
Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości.

Tekst i zdj.: L. Gugała, I. Krawiec