Wielkanocne świętowanie

W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które najpierw zmuszają do refleksji, powagi, szczególnej zadumy, a dopiero później niosą radość i nadzieję. Takim świętem jest Święto Paschy czyli Wielkanoc. Jest to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie.

Dlatego w dniu 28.03.2018roku, w przeddzień rozpoczęcia obchodów zbawczych wydarzeń Wielkiego Tygodnia i Wielkiej Nocy, społeczność szkolna zgromadziła się na garść refleksji i chwilę przedświątecznej zadumy i obejrzała sztukę pt „Mój Chrystus połamany” przygotowaną przez uczniów klasy VII, a następnie uczennice klasy V, recytując wiersze ks. Jana Twardowskiego wprowadziły nas w świąteczny nastrój, zaś samorząd uczniowski przekazał wielkanocne życzenia.