Szkolny Dzień Życzliwości

21  listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości , który w Polsce obchodzony jest od 2006 roku. W naszej szkole  także go obchodzimy. Aby przypomnieć wszystkim o tym,  jak w życiu ważna jest życzliwość  i kultura bycia nie tylko od święta, ale na co dzień uczniowie klasy III przygotowali inscenizację utworu Wiery Badalskiej  „ Ballada o uprzejmym rycerzu”.

Zaśpiewali też piosenki  o  dobrych manierach i mądrych dzieciach.  Wszyscy obejrzeli  prezentację o praw  dziecka , gdyż 20 listopada jest z kolei  Dniem Praw Dziecka. Dzieci dowiedziały się z niej jakie prawa im przysługują i gdzie mogą szukać pomocy, gdy te prawa są łamane. Powinny również pamiętać, że oprócz praw mają obowiązki wynikające z pełnionych ról społecznych: dziecka, ucznia i obywatela.

Z inicjatywy samorządu uczniowskiego w każdej klasie odbyły się wybory najżyczliwszych – koleżanki, kolegi. Głosami uczniów tytuły najżyczliwszych zdobyli: Hania Rusin, Kamila Wróblewska, Julia Pac, Filip Butryn, Maja Świątek, Karolina Stelmach i Veronika Kucharczyk.

Tekst: K. Stelmach Fot.: D. Nieznalska