Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I

W piątek, 3 listopada 2017r. uczniowie klasy I zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Zanim to nastąpiło, uczennice klasy V- Natalia Wojtala, Ewelina Garbacz, Alicja Wermińska  przygotowały krótką część artystyczną zatytułowaną: „W krainie książek”, w której wcieliły się w rolę książek i Sowy, Mądrej Głowy.

Po wykonaniu zadań i odpowiedzeniu na pytania  zadawane przez panią bibliotekarz, klasa I ślubowała:

My uczniowie pierwszej klasy
Uroczyście przyrzekamy
Że będziemy kochać książki
Krzywdy zrobić im nie damy
I wskazówek i rad książek
Będziemy słuchać z uwagą
Obowiązki czytelnika
Traktować z wielką powagą.

Po usłyszeniu tych zapewnień ze strony klasy I, Pani Dyrektor uroczyście pasowała uczniów tej klasy na czytelników szkolnej biblioteki. Na zakończenie tej uroczystości, wszyscy obecni zaśpiewali piosenkę pt., „Dziś w bibliotece..”, a następnie dzieci  otrzymały dyplomy, pamiątkowe znaczki, zakładki i książeczki.