Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

alt11 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w Radomyślu nad Sanem.

Przy budynku ZS w Radomyślu została odsłonięta i poświęcona tablica pamiątkowa poświęcona Legionistom pn. „Synom tej ziemi”. Następnie odprawiona została Msza św. w kościele Parafialnym p.w. Matki Bożej Bolesnej i  Matki Bożej Pocieszenia, a po niej wszyscy zgromadzeni wysłuchali montażu słowno- muzycznego przygotowanego przez uczniów. Na zakończenie uroczystości wszyscy udali się na Mały Rynek  w Radomyślu nad Sanem, gdzie złożono kwiaty przy pomniku ofiar z I wojny światowej.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele Urzędu Gminy na czele z p. wójtem Janem Pyrkoszem, zastępcą wójta p. Małgorzatą Nowak, przewodniczącym Rady Gminy p. Edwardem Wermińskim, dyrektorzy gminnych szkół, nauczyciele, przedstawiciele instytucji społecznych, kulturalnych, radni, sołtysi, mieszkańcy gminy.